Akcija platforme CitizenGO Hrvatska: Pomozite zaustaviti genocid u Nigeriji!

Nigerijska militantna skupina Boko Haram napala je prije dva tjedna grad Damask na sjeveru Nigerije te otela više od 500 žena i djece. To je jedan od niza napada izvršenih nakon što su od 3. do 7. siječnja ove godine pripadnici Boko Harama ubili više od 2000 ljudi, većinom kršćana, u nigerijskom gradu Bagi.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Boko Haram je islamistička skupina, koju je 2002. osnovao Muhammad Yusuf. Procjenjuje se kako je, od 2009. godine, kad je započeo s vojnim akcijama, Boko Haram ubio najmanje 13 000 ljudi, oteo i silovao na stotine žena i djevojčica. Neke od tih djevojčica poslao je u smrt koristeći ih kao bombaše samoubojice.

Članovi Boko Harama zahtijevaju uvođenje šerijatskog prava i uspostavu kalifata, a početkom mjeseca ožujka koalirali su s islamističkom militantnom skupinom ISIL.

Što se još treba dogoditi da bi međunarodna zajednica intervenirala?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Predsjednik nigerijske Biskupske konferencije, mons. Ignacio Ayan Kaigama, moli za solidarnost kakvu je izazvao napad u Parizu.

“Ne nasilju protiv političkih, etničkih i vjerskih podjela”, poručio je Kaigama.

I papa Franjo je u više navrata osudio ovakve napade: “Radi mira se nikada ne smije dopustiti da se vjerska uvjerenja koriste za opravdavanje nasilja i rata”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U ovu akciju se možete uključiti tako da pišete glavnom tajniku Ujedinjenih naroda, Ban Ki Moonu, i tražite od njega hitnu vojnu intervenciju koja će zaustaviti genocid Boko Harama te ponovno uspostaviti mir i sigurnost u zemlji.

Peticiju za spriječavanje genocida možete potpisati ovdje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.