‘Ona nikako da nađe posao, a na vlasti smo’ – zbog puno bezazlenijih stvari dužnosnici u EU daju ostavke, a Miljenić je još uvijek ministar

Ministar Orsat Miljenić jasno je rekao kako ostavku ne misli dati, iako snimka koja se nedavno pojavila na internetu pokazuje kako obećava pomoć kod zapošljavanja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Ona nikako da nađe posao, a na vlasti smo”, čuje se na snimci na kojoj i Dane Milobara iz Požege od ministra pravosuđa Orsata Miljenića traži da mu zaposli kćer Katarinu Milobaru Skeledžić,  članicu SDP-a. Miljenić savjetuje da mu se kćer javi na natječaj za pravosudne policajce. Taj će natječaj biti raspisan u lipnju, a zaposlenje bi trebala dobiti u rujnu. Kaže da će on kontaktirati svog kolegu uprave Bauka “da to pogura”.

Ministar Miljenić o toj snimci kaže kako je način razgovora svakako izlazio izvan onoga kako bi trebalo razgovarati. Istaknuo je da nije imao namjeru nikome “srediti” zaposlenje te da mu je žao što razgovor nije prekinuo ranije.

“Nekada kažete nešto više nego što bi trebalo, što se sada dogodilo; to je moja pogreška”, rekao je ministar i jasno poručio da ostavku ne misli podnijeti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Oporba traži ostavku, no SDP ima drugačije kriterije

Oporbi je ova snimka dovoljna da ministar podnese ostavku. Predsjednik HDZ-a, Tomislav Karamarko, ocijenio je da snimka prikazuje zapravo “ulični zavod za zapošljavanje” koji su, izgleda, uveli vladajući.

Da ministar treba dati ostavku, slažu se i analitičari.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nekada je i SDP imao drugačije kriterije, pa je, primjerice, Mirela Holy morala otići i zbog puno manje stvari – jer je napisala mail.

“Molim Vas da razmotrite mogućnost zadržavanje gospođe Heidi u HŽ-u na nekom drugom radnom mjestu…”, stajalo je u mailu zbog kojeg je Holy morala otići.

Kako je to u drugim državama EU?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zanimljivo je kako ovakve, ili situacije slične ovima, pa i neke sasvim bezazlene situacije, prolaze u drugim zemljama Europske unije.

Njemački predsjednik Christian Wulff bio je pod istragom, te je podnio ostavku. On je, dok je bio guverner Landa Niedersachsen, posudio 500 tisuća eura od prijatelja poduzetnika s povoljnom kamatom od 4 posto.

Britanski ministar unutarnjih poslova Blanket ostavku je podnio jer je zatražio požurnicu za rješavanje radne dozvole dadilji svoje prijateljice.

Švedska ministrica Maria Borelisu je ostavku podnijela jer je dadilju zaposlila na crno. Druga švedska ministrica je službenom karticom kupila čarape jer nije imala gotovine, novac za čarape odmah je vratila, ali je podnijela ostavku koja je prihvaćena.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Britanska zastupnica u parlamentu je podnijela ostavku zbog nepravilnosti u obračunu putnih troškova. Ostavku je dala i zbog činjenice da joj je muž službenom karticom platio najam dva filma u videoteci.

Francuska ministrica vanjskih poslova podnijela je ostavku nakon što se s ljetovanja umjesto komercijalnim letom vratila avionom tuniskog predsjednika.

Činjenice pokazuju da se u EU ostavke daju i zbog puno bezazlenijih razloga, što je zapravo pokazatelj da političari i moraju biti  moralni ljudi, te prije svega moraju odgovarati narodu koji ih je i doveo na vlast.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.