Miloševića će na mjestu potpredsjednice Plenkovićeve Vlade zamijeniti SDSS-ova Anja Šimpraga

anja šimpraga
Foto: snimka zaslona

Iako se u političkim kuloarima i javnosti spekuliralo imenom Snježane Vasiljević, nova potpredsjednica Vlade iz SDSS-ove kvote bit će potpredsjednica stranke Anja Šimpraga.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Iz SDSS-a su za Večernji list potvrdili tu vijest, te su dodali kako je riječ o osobi koja, unatoč mladosti, ima političkog iskustva i koja se iskušala i na lokalnim i na parlamentarnim izborima. Šimpraga u Saboru mijenja sadašnjeg potpredsjednika Vlade Borisa Miloševića, a u SDSS-u ističu kako ima podršku stranke i zajednice, prenosi Večernji list.

Tko je SDSS-ova Anja Šimpraga, članica stranke od 18 godine?

Anja Šimpraga rođena je 23. srpnja 1987. u Kninu, a prema biografiji stanuje u Radučiću, poznatom po velikoj aferi projekta vjetroelektrane Krš-Pađene u sklopu općine Ervenik, vrijednog 1.9 milijardi kuna. Ova mala općina je 2012. godina u proračunu imala predviđenih oko 2.731.000 kuna, a četiri godine kasnije raspoloživa sredstva su narasla na 4.068.000 kuna.

Nadalje, samo godinu dana kasnije, 2017., proračun se više nego udvostručio pa su prihodi iznosili 8.968.500 kuna, a izdavanja za Općinu Ervenik nastavila su rasti i narednih godina, pa tako u 2020. mjesto s oko 1200 stanovnika ima proračun vrijedan 11.496.518 kuna.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Anja Šimpraga završila je Agronomski fakultet u Zagrebu, od 18 godine je članica SDSS-a, a kao radno iskustvo navodi da je bila viša stručna suradnica za poljoprivredu i zaštitu okoliša u gradu Kninu te koordinatorica projekta ‘Učinkovita manjinska vijeća za više manjinskih prava’.

Bila je potpredsjednica općinskog vijeća općine Ervenik, predsjednica šibensko-kninske županijske organizacije SDSS-a i zamjenica župana Šibensko-kninske županije.

Šimpraga o Oluji, HOS-u i Thompsonu

“Na obljetnicu Oluje nikad ne izlazim na ulicu, ne hodam po gradu, ne želim biti ničija meta niti se osjećati u svom gradu nepoželjno. Za kninske Srbe to je svakako dan kad se ne osjećaju ugodno, ali ne samo zbog onoga što je bilo i tih ratnih konotacija, nego prije svega zbog onoga što bi moglo biti, što bi im se u toj uzavreloj, euforičnoj atmosferi moglo dogoditi. Uvijek me žalosti kad vidim da u govoru mržnje, napose na internetskim portalima, prednjače mladi ljudi koji nisu prošli ni rat ni Oluju, a ipak duboko i opako mrze”, rekla je jednom prilikom, kazala je 2017. za portal Tris.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Ako HOS-ovi „crnokošuljaši“ paradiraju Kninom s ustaškim obilježjima i pjevaju ustaške pjesme, ako Thompson na koncertu uzvikuje „Za dom spremni“ slaveći Oluju, a represivni aparat ne reagira, možemo samo očekivati da na idućoj proslavi Oluje bude govora mržnje još više. Tome treba stati na kraj, za dobro svih nas i za dobro ove zemlje”, dodala je.

SDSS-ova Šimpraga se “proslavila” 2021. godine kada je Faceobook profilu uoči obljetnice VRO Oluja objavila fotografiju izbjeglica iz Knina 1995., među kojima je bila i ona. Fotografiju je popratila komentarom “Da nikad ne doživite kolonu, da nikad ne napustite svoje ognjište”.

>Djevojčica u plavom kaputiću Šimpragi: ‘Nismo čuli priču iz kolone u kojoj su djeca napuštala svoj grad zaobilazeći leševe ubijenih branitelja…’

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Šimpragi je odgovorio komunikacijski stručnjak s Hrvatskog katoličkog sveučilišta i Govorničke akademije Demosten Kristijan Sedak.

“Da nikada vi ili vaši ne protjerate nevine, ubijate civile, da vas ne zavedu slatki beogradski snovi, da nikada ne provodite neprijateljsku, agresorsku politiku prema državi u kojoj živite, da nikada ne pomislite da je u balvanima rješenje…”, napisao je Sedak.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.