(VIDEO) Nogometaši Betisa u gradskom derbiju svladali Sevillu

U posljednjoj utakmici 3. kola španjolskog nogometnog prvenstva, Betis je u gradskom derbiju svladao Sevillu sa 1-0 (0-0), a pobjednički pogodak postigao je 37-godišnji bivši španjolski reprezentativac Joaquin u 80. minuti dvoboja.

Nogometaši Barcelone svladali su Huescu s uvjerljivih 8-2 (3-2), a među strijelcima se našao i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić koji je u 52. minuti postigao peti pogodak svoje momčadi u kojoj je ponovno briljirao Leo Messi sa dva pogotka i dvije asistencije.

Huesca je povela već u 3. minuti pogotkom Cucha, ali je u 16. minuti Messi izjednačio, nakon što mu je Rakitić dodao loptu, a Argentinac se provukao kroz obranu gostiju i neobranjivo pogodio suprotan kut. Messi je svoj drugi pogodak postigao u 61. minuti, a asistirao je Rakitiću za njegov pogodak postignut iz poluvoleja te Jordiju Albi u 81. minuti.

Odličnu utakmicu odigrao je i Luis Suarez koji je u 39. minuti postigao svoj prvi gol, a potom je asistirao Dembeleu za pogodak u 48. minuti. U završnici je Urugvajac i sam izborio kazneni udarac, koji je precizno izveo za konačnih 8-2. Jedan od osam Barceloninih pogodaka postigao je gostujući branič Pulido, koji je skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Barcelona je zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi preuzela vodeće mjesto na ljestvici sa devet bodova i boljom gol-razlikom od drugoplasiranog Real Madrida. Treća je Celta Vigo sa sedam bodova. Posljednja tri mjesta zauzimaju Betis i Leganes s jednim bodom, odnosno Rayo Vallecano koji je bez bodova.

Španjolska – 3. kolo
Betis – Sevilla 1-0
(Joaquin 80)

Barcelona – Huesca 8-2
(Messi 16, 61, Pulido 24-ag, L. Suarez 39, 90+3-11m, Dembele 48, Rakitić 52, Alba 81 / Cucho 3, Gallar 42)

Levante – Valencia 2-2
(Roger 13, 33 / Čerišev 16, Parejo 52-11m)

Alaves – Espanyol 2-1
(Baston 57, Sobrino 59 / Baptistao 42-11m)