Aktivistica upozorila na grozan trend: Roditelji plaše djecu fotografijama osoba s invaliditetom

Foto: Lizzie Velasquez/Facebook

Aktivistica za prava ljudi s invaliditetom Lizzie Velasquez upozorila je na grozan trend koji se proširio društvenim mrežama, najviše Tik Tokom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Riječ je o “podvali” u kojoj roditelji svojoj djeci pokazuju osobu koja navodno želi razgovarati s njima, dok u kutu mobitela imaju postavljenu sliku osobe s invaliditetom. Cilj je snimiti djetetovu zaplašenu reakciju na roditeljsku sugestiju da moraju razgovarati s nepoznatom osobom koja ima određeni invaliditet.

Velasquez je i sama poslužila kao žrtva jedna nesavjesne majke koja je svom sinu najavljujući novu učiteljicu koja želi razgovarati s njime pokazala upravo njezinu fotografiju. Na videu se vidi kako se dječačić pomalo zaplašen odmiče unazad.

Lizzie Velasquez je rođena s neonatalnim progeroidnim sindromom, teškom bolešću zbog kojeg se ne može udebljati i teži samo 25 kilograma.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Svojedobno je bila proglašena Najružnijom osobom na svijetu, a svojim je zlostavljačima odgovorila nadahnutim pismom.

Kako bi zaustavila novi zastrašujući trend Velasquez se obratila roditeljima porukom koju je podijelila na svim društvenim mrežama.

“Ako ste odrasla osoba koja u životu ima mladog čovjeka, molim vas, nemojte ih učiti da je plašiti nekoga s nekim tko ne izgleda poput njih u redu. Molim vas, sve što ta djeca trebaju znati o empatiji i ljubaznosti prema drugima počinje kod kuće”, istaknula je.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U samo nekoliko dana Velasquez je dobila veliku podršku, a njezin video je samo na Twitteru pogledan preko 9 milijuna puta.

“Kada uočim stvari poput ove moja prva briga je kako mogu dati pouku, kako mogu iskoristiti svoju platformu da učinim nešto dobro”, kazala je Velasquez.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.