Državni tajnik SAD-a otkrio: Krajem 2019. zaposlenici kineskog laboratorija su se razboljeli

Pompeo
epa07403133 United States Secretary of State Mike Pompeo (R) speaks to the media alongside US President Donald Trump (L) during a press conference, after a meeting with the North Korean leader Kim Jong-Un, in Hanoi, Vietnam, 28 February 2019. US President Trump and North Korean leader Kim Jong-Un abruptly cut short their second summit on 28 February, without reaching an agreement. EPA/LUONG THAI LINH ALTERNATIVE CROP

Državni tajnik SAD-a i bivši direktor CIA-e Mike Pompeo pozvao je Svjetsku zdravstvenu organizaciju da u potpunosti istraži mogućnost da je virus COVID-19 slučajno pobjegao iz laboratorija u Wuhanu, otkrivajući nove informacije američkih obavještajnih službi za koju ističe da postavlja zabrinjavajuća pitanja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Peking i danas nastavlja prikrivati ​​vitalne informacije koje su znanstvenicima potrebne da bi zaštitili svijet od ovog smrtonosnog virusa, a i sljedećeg virusa”, rekao je Pompeo otkrivajući ranije nepoznate podatke koji dodatno pojačavaju sumnju da je Institut za virusologiju u Wuhanu (WIV) izvor pandemije.

Laboratorij ima tajne veze s vojskom

Među novim američkim podacima otkriva se da su se istraživači u laboratoriju razboljeli u jesen 2019. godine sa simptomima u skladu s virusom COVID-19, te da su tamošnji znanstvenici radili s koronavirusom šišmiša koji je 96,2 posto genetski sličan virusu koji uzrokuje COVID kao i da laboratorij ima tajne veze s kineskom vojskom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Inače, stručnjaci su u više navrata odbacivali mišljenje da je koronavirus stvorio čovjek, a Pompeo nije sugerirao da je virus namjerno napravljen ili namjerno pušten u svijet. Umjesto toga, državni tajnik je otvorio mogućnost da se radi o prirodnom virusu koji je slučajno pobjegao iz laboratorija zbog traljavih sigurnosnih protokola, prenosi Daily Mail.

“Slučajne infekcije u laboratorijima uzrokovale su nekoliko ranijih izbijanja virusa u Kini i drugdje, uključujući izbijanje SARS-a u Pekingu 2004. godine, koje je zarazilo devet ljudi, a jedna osoba je preminula”, naglasio je State Department u kratkom dokumentu.

Pompeo je također otkrio da su istraživači iz laboratorija u Wuhanu proučavali koronavirus šišmiša poznat kao RaTG13 još od najmanje 2016. godine.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Bannon u srpnju 2020.: Kineski znanstvenici su prebjegli na Zapad

Podsjetimo, u srpnju 2020. godine, Steve Bannon, bivši glavni strateg američkog predsjednika Donalda Trumpa, ali i bivši mornarički časnik, koji se bavio obavještajnim poslovima je kazao: “Stručnjaci iz kineskog laboratorija koji je u središtu sumnje u izvor pandemije koronavirusa prebjegli su na Zapad te se nalaze u rukama zapadne obavještajne službe”

“U osnovi ste imali biološki Černobil u Wuhanu. I, kao u Černobilu, također ste imali zataškavanje – državni aparat koji štiti sebe.” Bannon, koji je u bliskim kontaktima s Guom Wenguijem, izbjeglim kineskim milijarderom i disidentom zaključio je:

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Bez obzira na to je li virus izašao iz laboratorija ili sa tržnice, naknadne odluke Komunističke partije Kine čine ju krivom za posredno ubojstvo.”

* O ovoj temi ne postoji jedinstveno mišljenje u znanstvenoj zajednici, stoga Narod.hr prenosi i stručnjake koji iznose drugačije mišljenje i stajališta koja možda odudaraju od glavne struje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.