Unija Crnogoraca Kosova traži izjednačavanje crnogorske i hrvatske zajednice

Zagreb/Bruxelles, 19.3.2015 - Gotovo 80 posto Europljana ocjenjuje zadovoljstvo svojim životom na skali od 0 do 10 ocjenom 6 ili više, u prosjeku 7,1, a Hrvati prosjeènom ocjenom 6,3, pokazuju novi podaci Eurostata objavljeni u èetvrtak, uoèi Meðunarodnog dana sreæe 20. ožujka. Arhivska fotografija od 16.11.2014. godine prikazuje graðane grada Zagreba.

Unija Crnogoraca Kosova zatražila je od kosovskih vlasti da pronađu način kako bi Crnogorci i Hrvati bili odgovarajuće zastupljeni u javnim institucijama na svim razinama, a unutar predviđenih 10 posto i sa svim ostalim nealbanskim zajednicama, kako predviđa zakon o civilnoj službi, prenose u subotu podgorički mediji.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Inzistiramo da se pronađe model kako bi predstavnici Crnogorca i Hrvata bili uključeni u zakon o civilnoj službi kako bi imali mogućnost zapošljavanja na jedan pravedan i korektan način kao i sve druge zajednice”, priopćeno je iz Unije Crnogoraca Kosova.

Oni su podsjetili da su Crnogorci i Hrvati od 2011. priznati kao zajednica u zakonu o promicanju prava zajednica i njihovih pripadnika, na temelju čega su stvoreni svi preduvjeti da se i za te dvije zajednice primjenjuje zakon o civilnoj službi.

“Na taj način bi crnogorska i hrvatska zajednica bile ohrabrene, ali bi isto tako na najefikasniji način kosovske institucije spriječile asimilaciju i diskriminaciju nad Crnogorcima i Hrvatima, što je u ostalom i ustavna obaveza vlade i ostalih institucija Kosova”, ističe se u priopćenju Unije Crnogoraca Kosova.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.