Kako se lakše nositi s ljetnim vrućinama i zašto je to važno znati?

Ljeto je u punom zamahu, iako se uslijed paklenih vrućina koje su posljednjih dana pogodile Hrvatsku javljaju mnogi koji s nestrpljenjem očekuju jesen i ugodnije temperature, činjenica je da je tek jedan ljetni mjesec iza nas. Kolovoz koji nam predstoji i dobar dio rujna također mogu iznenaditi visokim temperaturama kojima se čovjek treba prilagoditi kako bi zaštitio prije svega svoje zdravlje, a onda i fizički izgled.  Naime, brojni savjeti koje nude stručnjaci, liječnici, i oni koji savjete dijele na temelju vlastitog iskustva mogu vam olakšati ljetne dane i učiniti ih ugodnijima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Djevojke,  manje šminke

Djevojke i žene teško mogu zamisliti svoj život bez šminke, mnoge se i tijekom ljeta odlučuju na istu šminku koju rabe u ostalom dijelu godine, pa čak i pretjeruju u tome, što je pogrešno. Potrebno je smanjiti šminku te nositi vodootpornu šminku sa zaštitnim faktorom kako bi ona imala učinka, a ujedno i štitila vašu kožu. Naravno, ne treba pretjerivati, opće je poznato da na tamnom, znojnom tenu šminka može kožu učiniti vizualno starijom nego što ona u stvarnosti jest.

Samopuzdanje

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nedostatak samopuzdanja također je jedan od problema s kojima se čovjek vrlo često susreće u životu, pogotovo ljeti. Potrebno je raditi na vlastitom samopuzdanju, važno je da ste zadovoljni vlastitim izgledom, onda će i samopouzdanje tijekom druženja s drugim ljudima biti puno veće. Samopouzdanje,  naravno, bez arogancije, ključ je uspjeha u mnogim stvarima. Važno je imati povjerenja u sebe.

Pojačajte osobnu higijenu, lepršavija odjeća…

Dakako, odjeću je potrebno prilagoditi temperaturama koje vladaju u ovo vrijeme godine, što laganija i lepršavija odjeća te ćete se bolje ljeti osjećati. Uz pojačanu osobnu higijenu, ne zaboravite koristiti jači dezodorans nego što je to inače, no, ni u tome ne treba pretjerivati. Ova dva, naizgled “nevažna”, savjeta mogla bi pripomoći općenito vašem samopuzdanju i učiniti da se bolje osjećate tijekom ljeta.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kupanje, sunčanje, prihvatite neke činjenice

Iako je kupanje i sunčanje stalni pratilac ljeta treba izbjegavati pretjeranu izloženost suncu, koja može biti vrlo opasna, i ostaviti dugoročne posljedice po zdravlje. Uz pažljiv odabir mjesta za odmor, koji će prije svega odgovarati vašim željama, ali i mogućnostima, nemojte biti opterećeni težinom, prihvatite činjenicu da je to vaše tijelo i da se na neke stvari ponekad jednostavno, ni uz sav trud, ne može utjecati,

Konzumirajte vodu, najtopliji dio dana provedite u zatvorenom prostoru

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ljetne vrućine nose sa sobom mogućnost dehidracije, posebno ako ste skloni zaboravljanju, dakle, nemojte zaboraviti, koliko se god možda zabavljali, konzumirati potrebnu količinu tekućine dnevno, liječnici savjetuju najmanje osam čaša vode, voda je ljeti najzdravija i najbolje osvježava. Drugim riječima, kad god je to moguće izbjegavajte alkoholna, gazirana i zašećerena pića. Savjet za koji ste vjerujemo posljednjih dana čuli odnosi se na najtopliji dio dana, dakle, na vremenski period između 11 i 16 sati, dobro bi bilo da to vrijeme provedete u zatvorenom prostoru i da se ne izlažete suncu.

Svakom godišnjem dobu, a pogotovo ljetu, se morate prilagoditi na vlastiti način, svaka osoba se razlikuje i ima drugačiji prag tolerancije na ljetne temperature, odnosno, drugačije podnosi vrućinu. Prilagodite se vremenu da tijelo zbog njega ne pati, malaksalost, vrtoglavica, glavobolja, simptomi su koji se nerijetko mogu javiti ljeti i znak su da ste negdje pogriješili, bolje rečeno – da ste se preforsirali.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.