Objavljena Šangajska lista 1000 najboljih sveučilišta: Zagreb stoji bolje od Budimpešte i Varšave, ali ne i od Praga

Obrazovanje gradonačelnika
Na fotografiji zgrada Sveučilište u Zagrebu. foto HINA/ Admir BULJUBAŠIĆ/ abu

Sveučilište u Zagrebu ponovno se našlo među 500 najboljih sveučilišta na svijetu, na poziciju koju je posljednji put zauzimalo 2016. godine. Na listi se po prvi put našlo i Sveučilište u Splitu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na ovogodišnjoj Šangajskoj listi, najpoznatijem rangiranju svjetskih sveučilišta koje se temelji na pokazateljima znanstvenog i istraživačkog rada, Zagrebačko sveučilište zauzelo je poziciju između 401. i 500. mjesta a posljednje je dvije godine bilo između 501. i 600. mjesta.

Sveučilište u Splitu našlo se između 701. i 800. mjesta.

Na prvom mjestu se našao Harvard kojeg slijede američki Standford, britanski Cambridge te američki MIT, Berkeley i Princeton. U prvih 30 svjetskih nalaze se čak 22 američka.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sveučilišta iz Budimpešte i Varšave našla su se između 701. i 800. mjesta, dok je najbolje sveučilište u srednjoj Europi Karlovo sveučilište iz Praga.

Beograd je u istom rangu kao i Zagreb, dok je Sveučilište u Ljubljani u rangu između 501. i 600. mjesta. Sveučilišta iz Bosne i Hercegovine nisu ušla ušla među 1000 najboljih u svijetu.

Kompletnu listu moguće je pogledati ovdje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.