Predstavljanje knjige ‘Hrvatski jezik u Bosni i Hercegovini u javnoj komunikaciji od 1945. do danas’ u srijedu u Zagrebu

Foto: Hrvatski studiji

Predstavljanje knjige “Hrvatski jezik u Bosni i Hercegovini u javnoj komunikaciji od 1945. do danas” dr. sc. Marije Muse, izv. prof., održat će se u srijedu 30. listopada 2019., s početkom u 13 sati u Velikoj dvorani Školske knjige, Masarykova 28, u Zagrebu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Dr. sc. Marija Musa, ugledna sveučilišna profesorica na Sveučilištu u Mostaru, u knjizi je predstavila rezultate svojih višegodišnjih sociolingvističkih istraživanja hrvatskoga jezika u Bosni i Hercegovini u drugoj polovici 20. stoljeća i početku 21. stoljeća. Analizirajući uporabu hrvatskoga jezika u službenim i vjerskim publikacijama, dnevnom tisku i dnevnicima javnih RTV servisa, autorica prikazuje načine na koji političke institucije kroz javnu komunikaciju oblikuju jezičnu politiku i društvenu svijest o jeziku Hrvata u Bosni i Hercegovini.

Knjigu će predstaviti:

– dr. sc. Mario Grčević, izv. prof., Hrvatski studiji Sveučilišta u Zagrebu

Tekst se nastavlja ispod oglasa

– dr. sc. Katica Krešić, izv. prof., Filozofski fakultet Sveučilišta u Mostaru

– Slaven Pehar, dipl. ing., Školska naklada, Mostar

– autorica dr. sc. Marija Musa, izv. prof., Filozofski fakultet Sveučilišta u Mostaru

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Foto: Hrvatski studiji

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.