Broj smrtno stradalih od ebole, virusne hemoragijske groznice, iznosi 5420 u šest zemalja zapadne Afrike te u SAD-u i Španjolskoj, na ukupan broj od 15.145 osoba zaraženih virusom, po najnovijim podacima WHO-a objavljenim u srijedu.
WHO smatra da su brojke iz tih podataka podcijenjene. Epidemija, najteža od identifikacije virusa 1976. godine, krenula je iz Gvineje krajem prosinca 2013. U toj su zemlji do 16. studenoga zabilježena 1192 smrtna slučaja na 1971 slučaj zaraze.
U Liberiji je pobrojano 2964 mrtvih na 7069 slučaja zaraze.
U Sijera Leoneu, WHO je popisao 1250 mrtvih na 6073 zabilježenih slučajeva. U toj je afričkoj zemlji zaraza epidemijom “intenzivna i vrlo raširena s 533 novih slučaja u tjedan dana”, bilježi WHO.
U Maliju, zadnjoj zemlji zahvaćenoj virusom, WHO bilježi šest slučaja zaraze koji su izazvali pet smrtnih slučaja.
Podaci u Nigeriji i Senegalu nepromijenjeni su više od 49 dana, s 20 slučaja od kojih osam smrtnih u Nigeriji i jedan slučaj u Senegalu – gvinejski student čije su izliječenje objavile vlasti 10. rujna. Te su dvije zemlje povučene s liste onih gdje hara epidemija.
Podaci o smrtnim slučajevima među pripadnicima zdravstvenog osoblja pogoršani su s 329 preminulih na 584 zaraženih.
U SAD-u su zabilježena četiri slučaja ali samo je jedan liberijski pacijent, po povratku iz svoje zemlje, preminuo od posljedice bolesti, po podacima prikupljenima do 16. studenoga. Liječnik iz Sijera Leonea evakuiran u SAD ondje je umro 17.
Španjolska je imala jedan slučaj zaraze, bolničarku koja se brinula za dvojicu misionara zaraženih i vraćenih u Madrid gdje su umrli u kolovozu i rujnu. Bolničarka je otada proglašena zdravom.