Migranti lažiraju podatke: Belgijanci otkrili da preko 73 posto ‘imigrantske djece’ zapravo čine odrasli

ilegalni migranti
Fah

Otprilike tri četvrtine „imigrantske djece“ koja su podvrgnuta ispitivanju 2019. godine zapravo su odrasle punoljetne osobe, pokazali su podaci belgijskih dužnosnika.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zastupnik Tom van Grieken zatražio je podatke koje je izradio ministar pravosuđa Koen Geens, prenosi SCEPTR.

Ukupno 4.563 imigranta izjasnilo se 2019. da su maloljetnici. Međutim, vlasti su posumnjale u prijevaru u 2.546 slučajeva.

Daljnjim ispitivanjima na tim pojedincima otkriveno je da je 73,7 posto osoba starije od 18 godina.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

„Tražiteljima azila koji su uhvaćeni u prijevari o starosnoj dobi treba uskratiti pravo na azil“, rekao je Van Grieken.

Kao što primjećuje Tom Lallemand, „maloljetnicima bez pratnje“ pružaju se posebne privilegije prema nacionalnim i međunarodnim zakonima koje ih štite od deportacije, osiguravaju bogatstvo pogodnosti i financijsku pomoć, kao i sposobnost da funkcioniraju kao temelj za lančane migracije ostalih članova obitelji.

„Ova brojka ostavlja malo prostora da se ne govori o sustavnoj zloporabi i obmanjivanju u velikoj mjeri“, rekao je zastupnik Dries van Langenhove dodajući da bi oni koji počine prijevaru oko starosne dobi trebali biti prisiljeni platiti istragu svog statusa.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ovi podaci iz Belgije podudaraju se s onima iz drugih europskih zemalja posljednjih godina.

U 2017. godini, švedska vlada testirala je gotovo 8.000 migranata koji su tvrdili da su maloljetni i otkriveno je da su njih oko 6.600 odrasle osobe.

Testovi provedeni u Ujedinjenom Kraljevstvu i Njemačkoj dali su slične rezultate.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.